ANTI POOLAMETS

NR 147
Kandidaadi ANTI POOLAMETS pilt
Anti Poolametsal on nii ajaloolase kui ka juristi haridus ning ta on töötanud aastaid õppejõu ja õpetajana. Tema peamiseks mureks on rahvusriikide saatus globaliseerumissurve all. Euroskeptilist poliitikat hakkas ta aktiivselt tegema 2002. aasta paiku, kui oli märgata, et Euroopa Liitu minek hakkab Eesti suveräänsust lahustama.

2003. aasta sügisel kutsus Poolamets Eestisse esinema tolleaegse Briti Iseseisvuspartei esimehe, hilisema Brexiti eestvedaja Nigel Farage’i, kes selgitas Euroopa Liidu ohte. Poolamets oli euroreferendumi ajal üks euroskeptikute kampaania eestvedajaid. 2010. aastal korraldas Poolamets Eesti krooni kaitsmise kampaania.

Poolametsa sõnul on Euroopa Liidu tume pool tänaseks paljudele selgeks saanud. „Rünnakud liikmesriikide suveräänsuse vastu ning teadlik multikultuurilise ühiskonna kujundamine ähvardab ajada kraavi kogu Euroopa. Tahan, et rahvusriigid saaksid mittevalitud bürokraatidelt võimu tagasi,  et Euroopa detsentraliseeritaks ja et kolmanda maailma migrandimassid hoitaks nende oma kodus. Sellest sõltub ka Eesti saatus,“ ütleb Poolamets.

„Mitte ükski varasem Riigikogu erakond pole Eesti suveräänsuse kahanemise pärast muret tundnud. EKRE on esimene, kes seisab selle eest, et Eesti huvid oleks esiplaanil. Usun, et suudan Brüsselis teha Eesti huvide ja Euroopa piiride kaitsel ära rohkem kui ükski senine eurosaadik.“