HENN PÕLLUAAS

NR 146
Kandidaadi HENN PÕLLUAAS pilt
2019. aasta aprillis Riigikogu esimeheks valitud Henn Põlluaas oli eelmised neli aastat Riigikogu väliskomisjoni liige ja seetõttu hästi kursis nii meie välispoliitika kui ka Euroopa Liitu puutuvaga.

Ta oli tunnistajaks, kuidas peaaegu kõik välisministeeriumis koostatud Eesti valitsustegelaste Euroopa Liidu kohtumiste memod lõppesid sõnadega: „Eesti teotab EL-i seisukohti“. Seda isegi siis, kui need seisukohad riivasid meie riiklikke ja rahvuslikke huve.

Põlluaas leiab, et tänane Euroopa on jõudnud teelahkmele. „Euroopalik kultuur ja rahvad kas lahustuvad massiimmigratsiooni ja ultraliberaalsete nn euroväärtuste pealetungis või ajavad selja sirgu ja seisavad uhkena enda eest. Mitte meie eripära ja suveräänsust piirava euroföderatsiooni eest, vaid suveräänsete rahvusriikide Euroopa eest,“ ütleb Põlluaas.

„Kandideerin europarlamenti, sest usun, et need valimised on otsustavad. Iga minule antud hääl tugevdab EKRE võimalust saata europarlamenti vähemalt üks või isegi kaks saadikut. Nendel valimistel kasvab vabaduse, iseseisvuse ja traditsiooniliste perekonnatraditsioonide eest seisjate arv europarlamendis märkimisväärselt. See suurendab võimalust, et võidab terve mõistus. Meie kohustus on seista Eesti eest Euroopa Liidus.“