MAIDO PAJO

NR 150
Kandidaadi MAIDO PAJO pilt
Maido Pajo on  sündinud Tartumaal, lõpetanud Tartu Ülikooli juristina ning teinud läbi teekonna ühismajandi juristist põllumajandusministri asetäitjani. Aastatel 1996–1999 oli ta Riigikogu liige ja kuulus maaelukomisjoni.

Pajo on kursis Euroopa Liidu arengutega ja tunneb selle asjaajamist alates 2003. aastast, mil osales ministri nõunikuna EL-iga liitumise ettevalmistamisel, sealhulgas ühise põllumajanduspoliitika kohaldamisel. Pajo algatas EL-i LEADER programmi raames Põhja-Harju Koostöökogu loomise ja osales järgnevate perioodide strateegiate koostamisel.

Maido Pajo ütleb, et ta ei ole EL-i vastane, kuid ta kritiseerib EL-i senist juhtimist. „Vaja on vähendada Brüsseli ülikallist ja kohmakat aparaati ning sealt tulevaid koormavaid käske. Vaja on lõpetada meie põllumeeste ebavõrdne kohtlemine ja  tagada toetustasemete võrdsustamisega aus konkurents,“ ütleb Pajo.

„EL-i välispiir tuleb saada kindla kontrolli alla, et lõpeks miljonitesse ulatuv illegaalne sisseränne. Vaba liikumise põhimõte ei tohi muuta Eestit ebaturvaliseks läbikäiguhooviks. Meie ei taha, et nn uus normaalsus jõuaks Euroopa tänavatelt Eestisse.“

Pajo ütleb, et Euroopat raputavate kriiside ületamiseks on vaja uut lähenemist ja uut mõtteviisi, mida kannavad eelkõige liikmesriikide rahvuslik-konservatiivsed jõud. Päästes Euroopa, päästame ka Eesti!