MART HELME

NR 144
Kandidaadi MART HELME pilt
Mart Helme on poliitikas aastast 1994, mil teda kutsuti tööle välisministeeriumisse. Seal töötas ta 2000. aastani, sellest neli aastat suursaadikuna Venemaal. Mart Helme oli delegatsioonis, mis valmistas ette Lennart Meri Moskva visiiti, tänu millele lahkusid Eestist Vene väed. Pärast töötamist välisministeeriumis oli Helme välissuhete nõunik kahele põllumajandusministrile. Aastaid luges ta ülikoolis rahvusvaheliste suhete alaseid loenguid. 2015. aastal valiti Mart Helme Riigikokku, kus ta oli muuhulgas ametis riigikaitsekomisjoni aseesimehena. 2019. aasta aprillist on Mart Helme Eesti Vabariigi siseminister.

Helme ütleb, et EKRE kavatseb europarlamendis ühineda fraktsiooniga, mis seisab rahvusriikide Euroopa eest ja selle eest, et säiliks liikmesriikide suveräänsus.

„Välis-, maksu-, sotsiaalpoliitikas ei tohi tekkida üleliidulist ühtset, kohustuslikku poliitikat. Föderaalses ja immigratsiooni soodustavas Euroopas ei ole meie rahval püsimajäämise lootust. EKRE esindaja hakkab europarlamendis võitlema Eesti suveräänsuse eest. Oleme ainus erakond, kelle poolt hääletades võib kindel olla, et Eesti rahva huvid Euroopa Liidus on kaitstud.“