PEETER ERNITS

NR 148
Kandidaadi PEETER ERNITS pilt
Peeter Ernits on olnud Eesti Loodusmuuseumi direktor, ajakirja Luup peatoimetaja, Maalehe peatoimetaja ja Eesti Ajakirjanike Liidu esimees. Alates 2015. aastast on ta Riigikogu liige. 

Mõned aastat tagasi kohtus Peeter Ernits Riigikogus väga kõrge euroametniku Frans Timmermannsiga. Timmermanns on Euroopa Komisjoni esimene asepresident. „Asepresident rääkis sellest, et Eesti peaks mõtlema rohkem Aafrikale. Ja mitte ainult mõtlema,“ märkis Ernits.

Seesama Timmermanns oli ühel tähtsal nõupidamisel öelnud, et rahvusriigid on saatanast, et need tuleb Euroopa Liidust välja rookida ning et tulevikus asustab meie kontinenti eri kultuuridest ja rassidest kokku segatud superkultuur.

Ernits juhib tähelepanu, et hiljuti võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni Aafrika päritolu inimeste põhiõigustest. Selles öeldakse, et Aafrika päritolu inimestele tuleb tagada korralik eluase, tuleb kiita heaks tööjõu mitmekesisuse strateegia ja kehtestada orjanduse mälestuspäev.

„Mina sellist euroliitu ei taha. Tahan teha kõik selle nimel, et timmermannside ja nende andunud jüngrite unistused ei täituks. Just selle pärast kandideerin Euroopa Parlamenti. Uues koosseisus on minusuguseid palju rohkem kui praegu,“ ütleb Ernits.

„Seekordsete valimiste põhiküsimus on sama mis 3. märtsil: kas tahame jääda peremeesteks omal maal või hakkame kuuletuma moodsast internatsionalismist jutlustavatele timmermannsidele, muutudes niimoodi piisaks suures ja värvilises sulatuskatlas?“